Samtec Inc. TCSD-10-D-06.60-01-N
Part No.:
TCSD-10-D-06.60-01-N
Datasheet:
AetrixTCSD-10-D-06.60-01-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-10-D-06.60-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.550' (167.64mm, 6.60")