Samtec Inc. TCSD-10-D-06.75-01-N-SR
Part No.:
TCSD-10-D-06.75-01-N-SR
Datasheet:
AetrixTCSD-10-D-06.75-01-N-SR.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-10-D-06.75-01-N-SR Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.563' (171.45mm, 6.75")