Samtec Inc. TCSD-10-D-07.50-01-N-SR
Part No.:
TCSD-10-D-07.50-01-N-SR
Datasheet:
AetrixTCSD-10-D-07.50-01-N-SR.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-10-D-07.50-01-N-SR Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.625' (190.50mm, 7.50")