Samtec Inc. TCSD-10-D-09.60-01
Part No.:
TCSD-10-D-09.60-01
Datasheet:
AetrixTCSD-10-D-09.60-01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-10-D-09.60-01 Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.800' (243.84mm, 9.60")