Samtec Inc. TCSD-10-D-10.50-01-N-R
Part No.:
TCSD-10-D-10.50-01-N-R
Datasheet:
AetrixTCSD-10-D-10.50-01-N-R.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-10-D-10.50-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.875' (266.70mm, 10.50")