Samtec Inc. TCSD-10-D-11.40-01
Part No.:
TCSD-10-D-11.40-01
Datasheet:
AetrixTCSD-10-D-11.40-01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-10-D-11.40-01 Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.950' (289.56mm, 11.40")