Samtec Inc. TCSD-10-S-39.50-01-N
Part No.:
TCSD-10-S-39.50-01-N
Datasheet:
AetrixTCSD-10-S-39.50-01-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-10-S-39.50-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)