Samtec Inc. TCSD-11-D-05.90-01-N
Part No.:
TCSD-11-D-05.90-01-N
Datasheet:
AetrixTCSD-11-D-05.90-01-N.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-11-D-05.90-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
22
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.492' (149.86mm, 5.90")