Samtec Inc. TCSD-12-D-03.62-01
Part No.:
TCSD-12-D-03.62-01
Datasheet:
AetrixTCSD-12-D-03.62-01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-12-D-03.62-01 Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
24
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.302' (91.95mm, 3.62")