Samtec Inc. TCSD-12-D-03.90-01-N-R
Part No.:
TCSD-12-D-03.90-01-N-R
Datasheet:
AetrixTCSD-12-D-03.90-01-N-R.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-12-D-03.90-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
24
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.325' (99.06mm, 3.90")