Samtec Inc. TCSD-12-D-09.45-01-N-P23
Part No.:
TCSD-12-D-09.45-01-N-P23
Datasheet:
AetrixTCSD-12-D-09.45-01-N-P23.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-12-D-09.45-01-N-P23 Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.787' (240.00mm, 9.45")