Samtec Inc. TCSD-13-D-03.60-01-N-SR
Part No.:
TCSD-13-D-03.60-01-N-SR
Datasheet:
AetrixTCSD-13-D-03.60-01-N-SR.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-13-D-03.60-01-N-SR Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.300' (91.44mm, 3.60")