Samtec Inc. TCSD-13-D-04.50-01
Part No.:
TCSD-13-D-04.50-01
Datasheet:
AetrixTCSD-13-D-04.50-01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-13-D-04.50-01 Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.375' (114.30mm, 4.50")