Samtec Inc. TCSD-13-D-06.40-01-N
Part No.:
TCSD-13-D-06.40-01-N
Datasheet:
AetrixTCSD-13-D-06.40-01-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-13-D-06.40-01-N Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.533' (162.56mm, 6.40")