Samtec Inc. TCSD-13-D-07.40-01-N
Part No.:
TCSD-13-D-07.40-01-N
Datasheet:
AetrixTCSD-13-D-07.40-01-N.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-13-D-07.40-01-N Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.617' (187.96mm, 7.40")