Samtec Inc. TCSD-13-D-07.80-01-N
Part No.:
TCSD-13-D-07.80-01-N
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixTCSD-13-D-07.80-01-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-13-D-07.80-01-N Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TCSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
26
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.650' (198.12mm, 7.80")