Samtec Inc. TCSD-13-D-08.30-01-N
Part No.:
TCSD-13-D-08.30-01-N
Datasheet:
AetrixTCSD-13-D-08.30-01-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-13-D-08.30-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.692' (210.82mm, 8.30")