Samtec Inc. TCSD-13-D-11.80-01-F-N-SR
Part No.:
TCSD-13-D-11.80-01-F-N-SR
Datasheet:
AetrixTCSD-13-D-11.80-01-F-N-SR.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-13-D-11.80-01-F-N-SR Specifications
Number of Positions:
26
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.983' (299.72mm, 11.80")