Samtec Inc. TCSD-13-D-11.90-01-F-N-P02
Part No.:
TCSD-13-D-11.90-01-F-N-P02
Datasheet:
AetrixTCSD-13-D-11.90-01-F-N-P02.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-13-D-11.90-01-F-N-P02 Specifications
Number of Positions:
26
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.992' (302.26mm, 11.90")