Samtec Inc. TCSD-14-D-03.70-01-N
Part No.:
TCSD-14-D-03.70-01-N
Datasheet:
AetrixTCSD-14-D-03.70-01-N.pdf
Description:
CABLE ASSEM 2MM 28POS F-F 3.7"
Comments
TCSD-14-D-03.70-01-N Specifications
Number of Positions:
28
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.308' (94.00mm, 3.70")