Samtec Inc. TCSD-15-D-01.80-01
Part No.:
TCSD-15-D-01.80-01
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-01.80-01.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-15-D-01.80-01 Specifications
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.150' (45.72mm, 1.80")