Samtec Inc. TCSD-15-D-02.08-01
Part No.:
TCSD-15-D-02.08-01
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-02.08-01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-15-D-02.08-01 Specifications
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.173' (52.83mm, 2.08")