Samtec Inc. TCSD-15-D-02.18-01
Part No.:
TCSD-15-D-02.18-01
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-02.18-01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-15-D-02.18-01 Specifications
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.182' (55.37mm, 2.18")