Samtec Inc. TCSD-15-D-02.50-01-N-R
Part No.:
TCSD-15-D-02.50-01-N-R
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-02.50-01-N-R.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-15-D-02.50-01-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.208' (63.50mm, 2.50")