Samtec Inc. TCSD-15-D-02.88-01
Part No.:
TCSD-15-D-02.88-01
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-02.88-01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-15-D-02.88-01 Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.240' (73.15mm, 2.88")