Samtec Inc. TCSD-15-D-03.10-01-N
Part No.:
TCSD-15-D-03.10-01-N
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-03.10-01-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-15-D-03.10-01-N Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TCSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
30
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.258' (78.74mm, 3.10")