Samtec Inc. TCSD-15-D-09.10-01-F
Part No.:
TCSD-15-D-09.10-01-F
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-09.10-01-F.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-15-D-09.10-01-F Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.758' (231.14mm, 9.10")