Samtec Inc. TCSD-15-D-11.00-01-F-R
Part No.:
TCSD-15-D-11.00-01-F-R
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-11.00-01-F-R.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-15-D-11.00-01-F-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.917' (279.40mm, 11.00")