Samtec Inc. TCSD-15-D-11.80-01-F-N-P01
Part No.:
TCSD-15-D-11.80-01-F-N-P01
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-11.80-01-F-N-P01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-15-D-11.80-01-F-N-P01 Specifications
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.983' (299.72mm, 11.80")