Samtec Inc. TCSD-15-D-11.81-01-F-N
Part No.:
TCSD-15-D-11.81-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-15-D-11.81-01-F-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-15-D-11.81-01-F-N Specifications
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.984' (300.00mm, 11.81")