Samtec Inc. TCSD-16-D-11.81-01-F-RN1
Part No.:
TCSD-16-D-11.81-01-F-RN1
Datasheet:
AetrixTCSD-16-D-11.81-01-F-RN1.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-16-D-11.81-01-F-RN1 Specifications
Number of Positions:
32
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.984' (300.00mm, 11.81")