Samtec Inc. TCSD-17-D-08.30-01-F-N
Part No.:
TCSD-17-D-08.30-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-17-D-08.30-01-F-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-17-D-08.30-01-F-N Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.692' (210.82mm, 8.30")