Samtec Inc. TCSD-17-D-08.70-01-F-SR
Part No.:
TCSD-17-D-08.70-01-F-SR
Datasheet:
AetrixTCSD-17-D-08.70-01-F-SR.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-17-D-08.70-01-F-SR Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.725' (220.98mm, 8.70")