Samtec Inc. TCSD-20-D-03.25-01-F
Part No.:
TCSD-20-D-03.25-01-F
Datasheet:
AetrixTCSD-20-D-03.25-01-F.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-20-D-03.25-01-F Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")