Samtec Inc. TCSD-20-D-04.50-01-F-N-R
Part No.:
TCSD-20-D-04.50-01-F-N-R
Datasheet:
AetrixTCSD-20-D-04.50-01-F-N-R.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-20-D-04.50-01-F-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.375' (114.30mm, 4.50")