Samtec Inc. TCSD-20-D-05.25-01-F-N-RW
Part No.:
TCSD-20-D-05.25-01-F-N-RW
Datasheet:
AetrixTCSD-20-D-05.25-01-F-N-RW.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-20-D-05.25-01-F-N-RW Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.437' (133.35mm, 5.25")