Samtec Inc. TCSD-20-D-05.51-01-F-N
Part No.:
TCSD-20-D-05.51-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-20-D-05.51-01-F-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-20-D-05.51-01-F-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.459' (139.95mm, 5.51")