Samtec Inc. TCSD-20-D-07.50-01-F-P10
Part No.:
TCSD-20-D-07.50-01-F-P10
Datasheet:
AetrixTCSD-20-D-07.50-01-F-P10.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-20-D-07.50-01-F-P10 Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.625' (190.50mm, 7.50")