Samtec Inc. TCSD-20-D-08.50-01-F-N
Part No.:
TCSD-20-D-08.50-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-20-D-08.50-01-F-N.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-20-D-08.50-01-F-N Specifications
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.708' (215.90mm, 8.50")