Samtec Inc. TCSD-22-D-02.75-01-F-R
Part No.:
TCSD-22-D-02.75-01-F-R
Datasheet:
AetrixTCSD-22-D-02.75-01-F-R.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-22-D-02.75-01-F-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.229' (69.85mm, 2.75")