Samtec Inc. TCSD-22-D-03.70-01-F-N
Part No.:
TCSD-22-D-03.70-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-22-D-03.70-01-F-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-22-D-03.70-01-F-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.308' (94.00mm, 3.70")