Samtec Inc. TCSD-22-D-03.80-01-F
Part No.:
TCSD-22-D-03.80-01-F
Datasheet:
AetrixTCSD-22-D-03.80-01-F.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-22-D-03.80-01-F Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.317' (96.52mm, 3.80")