Samtec Inc. TCSD-22-D-07.50-01-F-N
Part No.:
TCSD-22-D-07.50-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-22-D-07.50-01-F-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-22-D-07.50-01-F-N Specifications
Number of Positions:
44
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.625' (190.50mm, 7.50")