Samtec Inc. TCSD-24-S-10.00-01
Part No.:
TCSD-24-S-10.00-01
Datasheet:
AetrixTCSD-24-S-10.00-01.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-24-S-10.00-01 Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Number of Positions:
48
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")