Samtec Inc. TCSD-25-D-02.04-01-F-N
Part No.:
TCSD-25-D-02.04-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-25-D-02.04-01-F-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-25-D-02.04-01-F-N Specifications
Number of Positions:
50
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.170' (51.82mm, 2.04")