Samtec Inc. TCSD-25-D-02.13-01-F-N-R
Part No.:
TCSD-25-D-02.13-01-F-N-R
Datasheet:
AetrixTCSD-25-D-02.13-01-F-N-R.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-25-D-02.13-01-F-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
50
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.178' (54.10mm, 2.13")