Samtec Inc. TCSD-25-D-03.20-01-F-N
Part No.:
TCSD-25-D-03.20-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-25-D-03.20-01-F-N.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-25-D-03.20-01-F-N Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.267' (81.28mm, 3.20")