Samtec Inc. TCSD-25-D-10.00-01-SR
Part No.:
TCSD-25-D-10.00-01-SR
Datasheet:
AetrixTCSD-25-D-10.00-01-SR.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-25-D-10.00-01-SR Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")