Samtec Inc. TCSD-25-S-11.00-01
Part No.:
TCSD-25-S-11.00-01
Datasheet:
AetrixTCSD-25-S-11.00-01.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-25-S-11.00-01 Specifications
Connector Type:
Socket to Cable
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.917' (279.40mm, 11.00")