Samtec Inc. TFSD-05-28-H-03.30-DL-NUX
Part No.:
TFSD-05-28-H-03.30-DL-NUX
Datasheet:
AetrixTFSD-05-28-H-03.30-DL-NUX.pdf
Comments
TFSD-05-28-H-03.30-DL-NUX Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.275' (83.82mm, 3.30")